sobota, 2 lipca 2011

Klubowe Wieczory z książką - "Zapachy Miast" Dawid Rosenbaum

15 lipca o 19:00
Zapraszamy na spotkanie z autorem książki "Zapachy Miast"
Dawidem Rosenbaumem
Zapachy Miast - Dawid Rosenbaum


Jak pachną ulice Paryża po deszczu? A szaszłyk z ananasem czy kawa z bajglem na 5-th Avenue? „Zapachy miast” Dawida Rosenbauma to podróż przez najpiękniejsze zakątki świata poprzez zmysł węchu. Autor odwiedza Tajlandię, USA, Meksyk czy Francję, ale zamiast szukać zabytków, oddaje się smakowitym potrawom i zmysłowym przyjemnościom.
Teksty zebrane w cyklu wyróżniane były za niezwykłą nastrojowość, pogodne i pełne ciepła postrzeganie świata oraz umiejętność łączenia wspomnień z pozornie nieistotnymi detalami chwili obecnej. To książka dla wszystkich poszukujących nowego spojrzenia na zjawisko podróżowania.


Z recenzji wydawniczych:
Warto przeczytać „Zapachy miast” Dawida Rosenbauma, by wzbogacić się o kolejne wrażenia podczas naszych coraz częstszych podróży w czasie i przestrzeni.
Rafał Bryndal, redaktor naczelny miesięcznika „Bluszcz”

Dawid poznaje miasta zmysłowo, najprościej, karmiąc pierwotne instynkty zapachami i smakami. Dotyka, liże, węszy. Nieładnie? Nieelegancko? Ejże! Każdy, kto ma w sobie ciut sybaryty, artysty, smakosza i obserwatora, tak właśnie robi. Dziękuję ci za ten zmysłowy przewodnik.
Małgorzata Kalicińska, pisarka, autorka bestsellerowej serii „Nad Rozlewiskiem”


Dawidowi Rosenbaumowi udało się stworzyć opowieść, która jest tak doskonałą iluzją świata, że po zamknięciu książki czytelnik ma wrażenie, jakby uczestniczył w niektórych wydarzeniach. Pasjonująca lektura!
Damian Gajda, recenzent literackiInformacja o autorze:
Dawid Rosenbaum (ur. w 1972 r. w Warszawie). W 2004 r. wyróżniony w konkursie literackim „Dzień po dniu” ogłoszonym przez miesięcznik Zwierciadło. Od 2008 r. współpracuje z miesięcznikiem Bluszcz, jest autorem cyklu opowiadań „Zapachy miast”, „Zapachy i kolory” oraz „Ikony stylu”. Zbiór opowiadań „Zapachy Miast” to jego debiut literacki. Chorobliwie uzależniony od Nowego Jorku i perfum, wielbiciel twórczości Trumana Capote i Augustena Burroughsa. Bez opamiętania wwąchuje się w świat, w ludzi i ich historie. Z premedytacją nie płaci podatków i mandatów za jazdę bez biletu.


„Zapachy miast” Dawid Rosenbaum
Seria: Biblioteka Bluszcza
Wydawnictwo Elipsa, Warszawa 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz