czwartek, 18 sierpnia 2011

Madagaskar - W Chacie Na Macie

Klub Podróżnik - Warszawa
Klub Podróżnik zaprasza na spotkanie z Arkiem Ziembą pt Madagaskar - W Chacie Na Macie.

24 sierpnia o 19:00

Madagaskar (malg. Madagasikara, franc. Madagascar, ang. Madagascar; Republika Madagaskaru - Repoblikan'I Madagasikara, République de Madagascar, Republic of Madagascar) – państwo położone na wyspie Madagaskar w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie. Na Madagaskarze przeważa hodowla i pasterstwo, występuje również rolnictwo prymitywne, plantacje roślin tropikalnych, eksploatacja drewna, zbieractwo, myślistwo, oraz rolnictwo śródziemnomorskie. Występują dwie strefy roślinne: na północy suche lasy podrównikowe, a w centrum i na południu sawanny

W CHACIE NA MACIE (Madagaskar) – Arek Ziemba
Arek zna dwa Madagaskary, które odróżnia według drogi. Tam, gdzie jest asfalt, mówi się po francusku i można kupić butelkowaną wodę. Tam też kręcą się białasy. Średnio interesujące zjawisko.
Tam, gdzie nie ma drogi, tam jest już tylko malgaski i zamiast wody w butelkach jest rano’n'mpango. Czyli woda po ryżu. Czasem wypasiona, a jak na szybko… to wywar ze spalonego garnka. Tam, gdzie nie ma asfaltu ostało się jeszcze dziwnym trafem COŚ niezglobalizowanego.
Nic tylko tam wchodzić!

Dodatkowe atrakcje przewidujemy, bo Arek zafunduje nam pokaz makijażu malgaskiego. Ponadto inne niespodzianki :)

Arek Ziemba Z wykształcenia germanista. Pasjonat również innych języków, których używa do mówienia i słuchania… Czuje się jak w domu w Ameryce Łacińskiej, na Madagaskarze, w Arabowie… jako wypraw pilot i nie pilot.

Madagaskar - Arek Ziemba - Klub Podróżnik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz